Kína–Magyarország Üzleti Fórum – zsúfolásig megtelt a kamara konferenciaterme

A CECZ-Közép-európai Kft., a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK ÉS GAZDASÁGI KAPCSOLATOK címmel rendezte meg a Kína–Magyarország Üzleti Fórumot a kereskedelmi és iparkamara kecskeméti székházában, február 11-én.

 

Kiemelt érdeklődés kísérte a díjmentes programot, amelynek célja az volt, hogy támogassa a magyar vállalkozásokat a kínai piac lehetőségeinek feltérképezésében, és betekintést nyújtson a Magyarországon befektető nagy kínai cégekkel való együttműködés lehetőségeibe, valamint információkkal szolgáljon a Kínával történő üzletkötés jogi, logisztikai és kulturális aspektusainak megértéséhez.

A megnyitó beszédeket ünnepélyes pillanatok követték. Elsőként a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara közötti együttműködési megállapodás aláírására kerül sor. A felek képviseletében Gaál József és Pető Ernő elnökök írták alá a dokumentumot. Az együttműködés célja, hogy megalapozza a két kamara szakmai együttműködését, elősegítve ezzel tagjaik versenyképességének javítását.

Ezt követően a Cecz Közép-európai Kft., valamint a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közötti együttműködési keretmegállapodás aláírása következett. Szohr Fruzsina, a CECZ Közép-európai Kft. üzletfejlesztési menedzsere és Gaál József elnök látták el kézjegyükkel az iratokat. A megállapodás értelmében a felek közösen támogatják egymást szakmai, szervezési és promóciós tevékenységeikben a kínai és közép-kelet-európai vállalatok közötti együttműködés előmozdítása érdekében.

A program szerint az előadások sorában elsőként a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársát, a Kína és az Indopacifikus Régió Kutatási Programvezetőjét, Dr. Eszterhai Viktort hallgathatták a jelenlévők Kína világgazdasági pozícióváltásáról, a magyar lehetőségekről és kihívásokról.

Stratégiai partnerségek, gazdasági kapcsolatok és az üzleti kultúrák találkozása. Erről Pető Ernő, a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara elnöke beszélt.

A Magyarországon befektető kínai cégekkel való partnerség megteremtésének több kiemelt lépése van. Ezekkel ismerkedhetnek meg a jelenlévők a SEMCORP Hungary Kft. alelnökének, Wolf Csabának köszönhetően.

A logisztikának is fontos szerepe van a sikeres üzletkötésben. Erről Szabó Zoltán, a Ghibli Kft. ügyvezető igazgatója adott tájékoztatást.

Az üzleti fórum keretében lehetőség nyílt arra is, hogy a Magyarországon rendszeresen megrendezésre kerülő kínai üzleti rendezvényt, a China Brand Fairt, mint a lehetőségek tárházát bemutassa Szohr Fruzsina, a CECZ Közép-európai Kft. üzletfejlesztési menedzsere.

Ezt követően a CECZ pekingi irodájának tevékenységét is megismerhették a vállalkozások vezetői. Zhu Sándor, a CECZ ügyvezető-helyettese egy magyar feliratos videó keretében részletezte a legfontosabbakat.

A fórumhoz online kapcsolódott a kínai Suzhou városából Mohr Richárd. A 77 Medical Devices Co., Ltd., a 77 Elektronika Vállalatcsoport tagjának ügyvezető igazgatója prezentált a kínai tapasztalatairól.

Végezetül a kínai üzleti kultúra legfontosabb jellemzőit mutatta be, és gyakorlati tanácsokkal is szolgált a cégeknek Tasnády Előd, a CCTA Magyar-Kínai Kft. ügyvezető igazgatója.

A fórum után, a tárgyalóasztalok mellett az üzleti kapcsolatok építésére nyílt lehetőség.

 

Sajtómegjelenések:
baon.hu
hírös.hu
Kecskeméti Televízió – Hírös Hírek
keol.hu

 


demjan sandor logo

Rendezvénynaptár

Március 2025
H K Sz Cs P Szo V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2