15 fős japán hallgatói csoport látogatta meg az Évszázadok öröksége - Fejezetek Kecskemét gazdaságtörténetéből című kiállítást. A delegációt Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és mint Kecskemét alpolgármestere fogadta.
Egy kuriózum a tímár mesterség világából: a finom báránybőrt csecsemők alá teszik a gyerekágyba. Úgy tartják, hogy a bárányszőr nyugtatóan hat a babákra.
Hírös tímár napjainkban Kecskeméten Kovács József. A műhelyében sorakozó gépek ipartörténeti érdekességeknek is beillenek. Például a kaszagép, ami magyar találmány az 1930-as évekből. Hupukának is nevezték. Ezzel húsolták, puhították a kész bőrt.
„Csak ott mennek jól a dolgok, ahol a szabó, a szappanfőző, a cukrász és mindenki más is meg van győződve róla, hogy az ő iparán, üzletén fordul meg az állam sorsa.” Széchenyi István gondolata mentén működik az 1990-ben újjáalakult ipartestület, a Kecskemét és Vidéke Általános Ipartestület. Az a szívós kitartás, amelyre az elődök példája tanít, ösztönző ma is a tagságra.
Mi is az a fehér elefánt?
A svájci származású üzletember, Platter János, aki Kecskemét második konzervgyárát alapította meg 1921-ben, a termelés mellett kiemelten fontosnak tartotta a marketinget. A „Platters Gemüseflocken” bejegyzett védjegyén a fehér elefánt embléma szerepelt.