Kamarai hozzájárulás 2026

Vállalkozások figyelmébe!

Felhívjuk a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarához tartozó egyéni és társas vállalkozások figyelmét, hogy a 2026. évi kamarai hozzájárulás megfizetésének határideje: 2026. március 31.

Az éves 5 000 Ft kamarai hozzájárulást 2022. január 1-től a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részére kell megfizetni a Gránit Banknál vezetett 12100011-10639683 számú bankszámlára. A közlemény rovatban kérjük, tüntesse fel vállalkozása 11 számjegyű adószámát a befizetés beazonosítása érdekében!

A befizetett kamarai hozzájárulás továbbra is költségként elszámolható, valamint az önkéntes kamarai tagdíjból kedvezményként levonható lesz. 

A kamarai hozzájárulás megfizetéséről szóló igazolást a vállalkozás Ügyfélkapu/Cégkapu tárhelyére küldjük meg, de letölthető az online regisztrációs felületről (bejelentkezés után), illetve kérhető a vármegyei kamara ügyfélszolgálatain.

Mivel a kamarai hozzáhárulás megfizetése jogszabályban előírt kötelezettség, ezért a hozzájárulásról számla nem készül, a kiküldött igazolás, a banki bizonylat, vagy befizetési pénztárbizonylat alapján számolható el.

Fontos!
A kötelező regisztráció független a gazdasági és szakmai kamarai tagságtól, a kereskedelmi és iparkamarai tagság továbbra is önkéntes maradt, így a regisztrált vállalkozások nyilvántartásba vételükkel nem válnak kamarai taggá.


Kérdés esetén kollégáink a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mailcímen és a 76/501-500-as telefonszámon érhetők el ügyfélfogadási időben.


CIKK

Külföldi üzleti ajánlatok magyarországi vállalkozóknak

Az alábbi aktuális üzleti lehetőségeket ajánljuk a vállalkozások figyelmébe. Bővebb felvilágosításért és további ajánlatokért a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 76/501-508-as vagy a 70/702-8401-es száma hívható.

    • Vasöntésre szakosodott spanyol cég keres alvállalkozókat Lengyelországban, Magyarországon vagy Szlovéniában megmunkálási és festési munkák elvégzésére. Az együttműködés alvállalkozáson alapul, és hosszú távú, költséghatékony partnerségek kialakítását célozza.

    • Egy osztrák fémipari vállalat polírozási munkákat végző partnert keres. Konkrétan síkacélszálak (kezdetben 40/10 mm, később más méretek is), 1.4404-es anyagminőségű, 3 méter hosszú termékek polírozására keresnek céget.

    • Egy német, tulajdonosi irányítású vállalat kiváló minőségű CNC-precíziós alkatrészek (esztergálás, marás), kis- és sorozatgyártás, valamint alkatrész-összeszerelés széles választékát kínálja. Szolgáltatásaik közé tartozik az alkatrészek utómegmunkálása is. A cég megbízható beszállítókat keres, akik jártasak különböző anyagok megmunkálásában, egyszerű és összetett alkatrészek esetén egyaránt.

    • Egy dán élelmiszeripari vállalat gyártópartnereket keres mediterrán stílusú mártogatósok és krémek, tej alapú termékek (beleértve a laktózmentes változatokat is), öntetek és falafel előállítására. Az együttműködés gyártási megállapodás keretében valósul meg.

    • Egy lengyel családi vállalkozás, amely a Mom & Baby kategóriába tartozó, valamint bababiztonsági termékeket gyárt, kizárólagos forgalmazókat keres az EU-ban és más piacokon (teljes mértékben piacra kész termékekkel).

 

Az aktuális üzleti ajánlatok teljes kínálata a mellékletben olvasható.

 


MKIK Beszallitoi forum

demjan sandor logo

Rendezvénynaptár

Február 2026
H K Sz Cs P Szo V
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Várható események

Ecommerce Expo Budapest
2026.02.26
0:00 - 0:00
Pénz, de honnan? 2026
2026.02.26
9:30 - 13:10

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2