Felhívjuk figyelmét egy nemrégiben megjelent tanulmánykötetre, amely a 21. századi technológiai és gazdasági fejlődés hatásait vizsgálja, különös tekintettel a szolgáltatói szektor szerepére a globális gazdaságban.
A kötet célja, hogy átfogó képet adjon a szolgáltatások technológiai versenyének aktuális trendjeiről és kilátásairól, valamint az egyes országok közötti gazdasági verseny kulcsterületeiről. Az elemzés több régióra kiterjedően tárgyalja a legfontosabb nemzetközi kihívásokat, amelyek hatással vannak:
- a globális kereskedelemre,
- a digitális gazdaságra,
- a logisztikára,
- és más, a szolgáltatói szektorhoz kapcsolódó területekre.
A tanulmányok tudományos alapossággal és objektivitással vizsgálják ezeket a témákat, különös figyelmet fordítva a gazdasági nagyhatalmak gyengébb makrogazdasági teljesítményének okaira, valamint az ebből fakadó feszültségekre és konfliktusokra.
A kötet hasznos mindazok számára, akik mélyebb betekintést kívánnak nyerni a szolgáltatói szektor és a technológiai fejlődés összefüggéseibe, valamint a globális gazdasági verseny alakulásába és annak ok-okozati összefüggéseibe.
Tartalomjegyzék:
- Technológiai verseny a 21. században – Kína helyzete
- Technológiai verseny a feldolgozóipari értékláncokban egy átformálódó világrendben. Hogyan formálhatja a globális termelés láncokat a technológiai fejlődés és az újraéledő geopolitikai játszmák?
- Átalakuló világrend: geoökonómiai és technológiai versengés India és a Közel-Kelet példáján keresztül
- Az űrgazdaságpolitika átfogó elemzési modellje és alkalmazása
- Technológiai verseny a 21. században – az USA helyzete
- Emergens technológiák, új világrend és (de-globalizálódó) társadalmak
- Technológiai verseny a 21. század szolgáltatásaiban
- Technológiai verseny a 21. századi Kelet-Ázsiában (Japán, Dél-Korea, Tajvan, Szingapúr)”
A tanulmánykötetet mellékelten olvashatja.