A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara őszi szakképzési konferenciája a mesterséges intelligencia (MI) által teremtett értékekről, a szakképzésre gyakorolt hatásairól szólt. Már a címet is az MI adta a november 19-i rendezvénynek: Ember és ember, ember és gép harmóniája az iparban és a szakképzésben. Ördög Dóra, a kamara szakképzési igazgatója köszöntőjében elmondta: a szakmai program célja a legújabb ismeretek átadása az MI szakképzésben tőrténő alkalmazhatósága témakörében.
A gyakorlati képzést folytató gazdálkodó szervezetek, gazdasági és szakmai érdekképviseletek, szakképző intézmények, fenntartók, az egyetem, a felnőttképzést folytató szervezetek és társkamarák jelenlévő képviselői három tárgykörben tájékozódhattak.
Hogyan teremthet értéket az MI az iparban? Hogyan profitálhatnak ebből a duális képzésben résztvevő diákok? Erről Kádár Attila MI fejlesztőmérnök a Deep Learning Engineer, Continental Automotive Hungary képviseletében, valamint Soós András (Deep Learning Engineer, Greehill) tartott előadást.
Generációbarát munkahely: biztonság és jóllét kialakítása a tanulószervezeti működés révén. Ez volt dr. Bedzsula Bálint FlyingFox alapító, szervezetfejlesztő tárgykörének címe.
Végül pedig Szabó Pált, a Prostep Consulting Kft. ügyvezető igazgatóját hallhatták a résztvevők az Oktatás digitalizálás a kiterjesztett valóság technológia és a mesterséges intelligencia segítségével témában.
A rendezvény megvalósulása az NFA-KA-KIM-6/2023/TK/01 közreműködői szerződés alapján történt.