Keressen Ön is külföldi üzleti ajánlataink között!

Kifulladt a belföldi vevőköre?shutterstock 436729480960
Gondolt már rá, hogy más országokban keressen új vásárlókat?

Vágjon bele, mi segítünk!

Keressen megbízható partnereket adatbázisunkban, kattintson most!

Az Enterprise Europe Network adatbázisában már önállóan is kereshet magának megbízható külföldi üzleti partnereket!

Az Európai Bizottság fenntarthatósági irányelv módosítási javaslatának (Omnibusz I-II.) áttekintése

aprilis2A cél: Az Európai Bizottság új javaslatokat fogadott el a fenntarthatósági beszámolási kötelezettségekkel kapcsolatban (Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD), Corporate Due Diligence Directive (CSDDD), Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM)). A tervezett intézkedések csökkentik a bürokráciát, és egyszerűsítik az uniós szabályokat a polgárok és a vállalkozások számára. Az Európai Bizottság növekedésbarát módon „újrakalibrál” néhány uniós szabályt, ami a jövőben lehetővé teszi a szakpolitikai célok költséghatékonyabb megvalósítását. A Bizottságnak egyértelmű célja az adminisztratív költségek csökkentése. Az egyszerűsítési intézkedéseket tartalmazó első két ún. „Omnibusz csomag” ezt hivatott elérni. A javasolt intézkedések értelmében a fenntarthatósági beszámolásra vonatkozó kötelezettségek a legnagyobb vállalatokra irányulnak majd, hiszen jellemzően ezek gyakorolják a legnagyobb hatást az emberekre és a környezetre. A kisebb cégeket ezek a kötelezettségek nem fogják terhelni. 

Mit tehet egy vállalat a klímaváltozáshoz való adaptáció és mitigáció érdekében?

Ahogy a klímaváltozás egyre nagyobb hatással van az életünkre, a vállalatok felelőssége is nő a fenntartható jövő építésében. Egy vállalat többféleképpen is hozzájárulhat a klímaváltozáshoz való alkalmazkodáshoz (adaptáció) és annak mérsékléséhez (mitigáció).

Az ESG jogszabályok idővonala 2024-ben

 

Olvasási idő: 5 perc

Év elején az ember átgondolja, melyek azok a jelentősebb események, amelyek a múlt évben történtek. Ez segítséget ad, hogy lássuk az esetleges elmaradásainkat, és így felkészüljünk a 2025-ös évre.

A COP29 klímavédelmi konferencia eredményei

A COP29 az Egyesült Nemzetek Éghajlat-változási Keretegyezményének 29. Részes Feleinek Konferenciája, amelyet 1992-ben indítottak, és azóta évente megrendezik. Célja, hogy globálisan koordinálja az éghajlatváltozás elleni küzdelmet. A COP29, vagyis a 29. ENSZ Klímaváltozási Konferencia 2024. november 11. és 22. között került megrendezésre Bakuban, Azerbajdzsánban.

 Fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló – hasonlóságok és különbségek

A világ vezetői 2015-ben ambiciózus új célokat fogadtak el az éghajlatváltozás elleni küzdelem és az éghajlatváltozás hatásainak kezelése terén. Ennek eredményeként született meg a Párizsi Megállapodás, amelyben a kormányok hosszútávú célként azt tűzték ki, hogy a globális éves átlaghőmérséklet emelkedése az évszázad végére ne haladja meg a 1,5 °C-ot (az iparosodást megelőző szinthez képest), és erőfeszítéseket tesznek az emberiség és a környezet védelme, valamint az üvegházhatásúgáz-kibocsátás csökkentése érdekében.

demjan sandor logo

Rendezvénynaptár

April 2025
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2