Újabb hasznos ismeretekkel gyarapodhattak mindazok, akik a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatalának Népegészségügyi Osztálya, valamint a kamara által közösen szervezett, a kémiai biztonságról szóló előadás-sorozat harmadik rendezvényén is jelen voltak. A november 13-i, egész napos, ingyenes tájékoztató programon a CLP volt a fókuszban.
Süveges Melinda, a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatala Népegészségügyi Osztályának közegészségügyi-járványügyi felügyelője e tárgykörben a veszélyes anyagok/keverékek osztályozása, címkézése, csomagolása (gyermekzáras kupak és tapintással érzékelhető figyelmeztető jelkép alkalmazása), az elsőbbségi elvek és mentességek, a veszélyességi osztályok és kategóriák, a veszélyes anyagok/keverékek reklámozása, a méregközponti bejelentések (PCN), illetve az UFI kódok alkalmazása témaköreit részletezte, valamint a kapcsolódó kötelezettségekről, a hatósági felügyeletről és szankciókról, a várható változásokról beszélt a megjelent vállalkozásvezetőknek, a cégek képviselőinek.
A kémiai biztonság egy rendkívül összetett és nehéz szakterület, amely magába foglalja és nyomon követi a vegyi anyagok teljes életútját, illetve az ennek során bármilyen szerepkörben érintett szereplőket, azaz a gyártótól a végfelhasználókig. A legfőbb cél az emberi egészség védelme és a környezet biztonságának biztosítása.
A vállalkozások számos teendőjük mellett nem mindig fordítanak elegendő időt a kémiai biztonsághoz kapcsolódó előírások betartására, pedig ez fontos, amelyhez elengedhetetlen a jogszabályi háttér ismerete. Az ellenőrzések során a hatóság tapasztalata az, hogy a cégek, vállalkozások jelentős része nem ismeri azokat a rendelkezéseket, amelyeket be kell tartaniuk. Ezért is kezdeményezte a hivatal, együttműködve a kamarával, hogy több, ingyenes előadás keretében hívja fel az üzleti szféra figyelmét ennek fontosságára.
A Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatalának Népegészségügyi Osztálya, valamint a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara október 30-án megkezdett közös, tematikában egymásra épülő, ingyenes előadás-sorozata az importőrök, exportőrök, gyártók, első forgalomba hozók, forgalmazók, továbbfelhasználók, végfelhasználók számára nyújt segítséget a rendelkezések megismeréséhez. A sorozat november 26-án egy biocid vonatkozású nappal zárul.