A Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Kara a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával közösen „Kamarával a vállalkozásokért” néven exkluzív, szabadon válaszható tárgyat indított 2020 szeptemberében. A kurzus hallgatói a GTK oktatóitól, valamint a vármegye sikeres üzletembereitől és gazdasági szakembereitől tanulhatták meg az üzleti ötletek megvalósításának és egy vállalkozás elindításának a mesterfogásait. 2022 februárjában, majd 2023 márciusában újabb üzleti kurzusok indultak, ezen az őszön pedig a negyedik vette kezdetét, amelynek tantárgyzáró rendezvényét december 12-én tartották a kamara székházában.
A tantárgy népszerűségét mutatja, hogy az idén 30 diák vett részt az oktatáson. Az elmúlt időszakban a tantárgy presztízse jelentősen megnövekedett. A kamarai tisztségviselők ezúttal is tájékoztatást kaptak a kurzusról. Számukra fontos, hogy részt vegyenek a tanári csoport munkájában, mert ez szakmai előrelépést jelent nekik. A tapasztalatok azt mutatják, hogy egy-egy kamarai tag vállalkozó, aki órát tart az egyetemistáknak, szívesen adja át a tudását az új generáció számára. Ez a pozitív szemlélet erős a kamarában.
A tantárgyzáró eseményen jelen voltak a bírálatra felkért szakértők, az egyetem oktatói és a mentorok: dr. habil Fülöp Tamás rektor, dr. Kárpáti József GTK dékán, Csatos Erika pénzügyi tanácsadó, az Álomjövő alapítója, Hajdú Szabolcs tőkebefektetési tanácsadó, a Qualinnova Kft. ügyvezetője, házigazdaként dr. Renner Tamás, a Renner Zrt. innovációs igazgatója, a Gödöllői Egyetem címzetes docense, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, kamaránk oktatási és képzési alelnöke, Zahorecz Balázs NJE oktató, a tantárgy egyik felkészítő tanára, Korenika Attila, a Schnitta Sámuel Magyar Éttermi Kultúráért Egyesület elnöke, valamint Ballai Máté IKT tanácsadó.
A rendezvényen elhangzott: a Kamara a vállalkozásokért tantárgy célja, hogy a felsőoktatásban tanuló hallgatók vállalkozói szemléletének és látásmódjának kialakításához segítséget nyújtson. A tantárgyban való részvétellel bővülnek a hallgatók vállalkozásindítási ismeretei, vállalkozói tudásuk, készségeik és attitűdjük. A távolabbi célkitűzés pedig az, hogy idővel álláskeresőkből állásteremtőkké váljanak.
A tantárgy az egyetemi képzésben egy 3 kredites, szabadon választható kurzus. A záróeseményen a hallgatók, csoportokat alkotva, üzleti elképzelésük prezentálásával teljesítették a tantárgy gyakorlati követelményeit, alkalmazva a tantárgy keretében megismert üzleti tervezési és prezentációs gyakorlatot.
A hallgatói csoportok munkájának személyes és hatékony támogatását az egyetemi és kamarai oktatók végezték, a vállalkozó mentorok pedig kiegészítették és finomhangolták ezeket.
A szakértők minden prezentáció után kérdéseket tettek fel, és röviden értékelték az elhangzottakat. Az esemény végén pedig közösen alakították ki a csapatok eredményeit.