A fenntarthatósági jelentés elkészítésének alapelvei – 2. rész

 

Olvasási idő: 5 perc

 

1.) Előzmények:

A 2023. januári cikkünkben beszéltünk egy új feladatról, mely a klímaváltozással kapcsolatosan egyre inkább élesedő témakör. Ez a kötelezettség a nagyvállalatokat és az ő ellátási és vásárlói láncukba tartozó beszállítókat és vásárlóikat érinti. Az első fenntarthatósági jelentést 2024-re vonatkozóan kell elkészíteni az éves pénzügyi beszámolókhoz hasonlóan, mindig a következő évben, tehát 2025-ben. 

A 2023. márciusi cikkünkben pedig konkrétan bemutattuk, hogy kiket és milyen céllal érint ez a kötelezettség, illetve bemutattuk az elkészítés jelenlegi és jövőbeni keretrendszerét.

Praktikusabb tanúsítványok javíthatják az épületek energiahatékonyságát

Korszerű rendszerben készülnek és a korábbiaknál részletesebb felújítási javaslatokat tartalmaznak a jövőben az épületek energetikai tanúsítványai. A novembertől élesedő szabályozás enyhíti az építkezőkkel szemben támasztott és a jelentős felújításokra vonatkozó, bonyolult és elavult követelményeket. Az egyszerűbb, rugalmasabb feltételek akár olcsóbbá is tehetik az energiafogyasztás csökkentését eredményező fejlesztéseket. A világosabb követelményekkel ösztönzött beruházások tartósan mérséklik a háztartások rezsikiadásait, miközben előmozdítják az energiafüggetlenségi célok elérését is.

Aktuális feladatok az energia-hatékonyság területén

Olvasási idő: 6 perc

IV. GreenTech fenntarthatósági konferencia és szakkiállítás – 2022. május 25.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter előadásának jegyzete

 

A világjárvány gazdasági hatásai után a háború miatt csúcsokat döntő energiárak korában élünk. A válságoknak a hatása a világpiac átrendeződése. Új helyzetek formálódnak, melyben a nemzeti érdekeinknek megfelelően kell megtalálnunk Magyarország helyét ebben a globális térben. A szükséges energiát így is elő kell teremtenünk, úgy, hogy számolnunk kell a növekvő energia igénnyel. Az energia igény nő a gazdasági növekedés, az elektronikai és a lakossági igények emelkedése miatt. Több önvezető autó, elektromos autó lesz, az energiaigény nő, tehát új jövőképre van szükség. Feladatunk a hazai energetikai rendszer átfogó megújítása.

Tizennégy kategóriában díjazták Magyarország zöld innovációit

Ez volt az első Zöldinnovációs és Energiahatékonysági E-Expo Magyarországon.


A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Körforgásos Gazdaság Elemző Központjának szervezésében idén rendezték az első Zöldinnovációs és Energiahatékonysági E-Expót, amely a fenntarthatóság jegyében elektronikus standokon mutatta be a hazai zöld innovációkat. A felhívásra beérkezett közel 60 pályázatot 14 kategóriában értékelték a szervezők és a rendezvényhez csatlakozott közreműködő szervezetek.

A tető lehet kék-zöld is

A csapadékvíz elvezetése helyett annak okos megtartása és hasznosítása költségmegtakarítást is eredményez.

Az épített környezet és a klímaváltozás miatt felforrósodó, poros levegő idén nyáron is erősen igénybe veszi a városlakók szervezetét, az egyre szélsőségesebb időjárásnak köszönhetően pedig hol a csapadékvíz elvezetése, hol éppen annak hiánya okoz gondot. Kézenfekvő megoldásnak tűnik, hogy az esővizet szűkösebb időszakokra „félretegyük”, majd felhasználjuk. De mégis hogyan valósítható meg ez beépített, városi környezetben?

Rendezvénynaptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2