2025-től Logisztikai Park cím birtokában végezhető raktározási és szállítmányozási tevékenység

Felhívjuk figyelmét, hogy 161/2023. (IV. 28.) Korm. rendelet 3. § (5) pont értelmében 2025. január elsejétől kizárólag az e jogszabály alapján megszerzett Logisztikai Park cím birtokában végezhet logisztikai tevékenységet az adott telephelyen az a vállalkozás, amely

  • a telephelyén vagy fióktelepén végzett tevékenységből származó teljes éves nettó árbevételének legalább 60 százalékát raktározási és szállítmányozási tevékenységből szerzi,
  • a telephely területének nagysága eléri a 3 ha-t,
  • és a fedett raktározási kapacitása legalább 3000 m2.

A Logisztikai Park cím megszerzéséhez nem elegendő a fenti feltételeknek megfelelni, szükséges a minősítés megszerzéséhez pályázni az illetékes minisztériumnál. A Logisztikai Park Tanácsnak a pályázat benyújtásától számított 60 napja van arra, hogy javaslatát a minisztérium részére megküldje, ezért a pályázati anyagot és a Logisztikai Park Tanács engedélyére vonatkozó kérelmet érdemes minél hamarabb beadni.

A Nemzetgazdasági Minisztérium weboldalán, ide kattintva érhetőek el a Logisztikai Park címpályázathoz tartozó dokumentumok.

A témában Szűcs Anikó Edit és Takó Zsófia, a DLA Piper Hungary ingatlanjogi csoportjának szakértői készítettek összefoglalót, mely ide kattintva olvasható.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az Ipari Park Tanácsban döntési jogosultsággal rendelkezik.


demjan sandor logo

Rendezvénynaptár

Május 2025
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2