Nemzeti Kibervédelmi Intézet - lakossági és vállalati felmérés 2022

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet minden évben igyekszik felmérni a lakosság véleményét a biztonságos internethasználatról, továbbá, hogy a vállalatok és a szervezetek mennyire felkészültek kiberbiztonság témában. A kapott eredményekből az Intézetnek lehetősége adódik arra, hogy pontosan megtervezze, milyen módon szükséges javítani a magyar kibervédelmet annak érdekében, hogy mindenki biztonságban érezze magát a kibertérben.

Felkérés együttműködésre az MNB konjunktúra felmérésében

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiemelt feladatának tekinti, hogy megismerje és folyamatosan nyomon kövesse a magyar vállalati szektor gazdasági helyzetét és kilátásait. Ennek kapcsán az MNB rendszeres konjunktúra felmérést végez a hazai vállalatok körében azzal a céllal, hogy a jegybank hiteles képet kapjon a gazdasági folyamatok aktuális és várható alakulásáról.

szakmakövetelmények

Módosította a szakmai követelményeket egy új ITM rendelet október 13-tól. A 2021. szeptember elsejétől hatályos ITM rendelet (34/2021) több olyan szakmakövetelményt is meghatározott, amelyeket a korábbi jogszabályok eddig nem írtak elő. A teljeség igénye nélkül ide tartozik a büfék, éttermek és több kivitelező tevékenysége (gipszkartonszerelés, térburkolás). A szakmai véleményeket a területi kamarák jelezték az MKIK-nak, melynek munkatársai egyeztetéseket kezdeményeztek az ITM szakembereivel, ennek eredményeként megjelent egy módosítás az 51/2021 ITM rendeletben október 12-én. Az új jogszabály haladékot ad a korábban szabályozatlan, szeptembertől szakmához kötött tevékenységek végzőinek, hogy a hiányzó szakképesítést megszerezzék 2023 végéig. A büfétermékek készítése, értékesítése tevékenységnél pedig törölték a szakmakövetelményt.

Pandémia miatt elmaradt gyakorlati képzés megszervezése

Az SZFHÁT/47809/2021-ITM számú egyedi miniszteri határozat (A szakképzést folytató intézményekben szakmai oktatásban vagy kifutó rendszerű szakképzésben részt vevők szakmai vizsgája lebonyolításáról a 2020/2021. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában) 26-27. pontjai értelmében a tanuló, illetőleg képzésben részt vevő személy szakmai vizsgára történő felkészítése érdekében a szakképző intézmény vagy – tanulószerződéssel vagy szakképzési munkaszerződéssel rendelkező tanuló, illetőleg képzésben részt vevő személy esetén – a gyakorlati képzést folytató szervezet, illetőleg duális képzőhely az elmaradt tanulmányi követelmények figyelembevételével 2021. augusztus 23. és 2021. október 1. között gyakorlati képzést köteles szervezni, amelyen a tanuló, illetőleg képzésben részt vevő személy részvétele kötelező.

Gyakorlati képzőhelyek elszámolhatósága a járványidőszakban

A veszélyhelyzeti intézkedésekről szóló SZFHÁT/36453/2021-ITM Egyedi miniszteri határozat alapján személyes jelenléttel 2021. március 8-tól április 7-ig, majd azt követően a kiadott kormányrendeleteknek megfelelően 2021. május 9-ig a közismereti és szakmai oktatást, a szakképző intézményben a szakmai gyakorlati oktatást digitális munkarendben lehetett teljesíteni.
Az online oktatás kiterjedt a duális képzőhelyeken tanulószerződéssel vagy szakképzési munkaszerződéssel jelen lévő tanulókra is.

A képzési program szerinti vállalatnál töltendő napokra (digitális oktatás megszervezése esetén) a kedvezmények érvényesíthetőek azzal, hogy a munkabért továbbra is folyósítani kellett a duális képzőnek.

Rendezvénynaptár

Szeptember 2023
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2